Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Türkler ve Kürtler kardeştir, ABD haindir”

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Türkler ve Kürtler kardeştir, ABD haindir”

DİYARBAKIR – Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Güneydoğu Anadolu Diyarbakır Bölge Toplantısı’nda “Türkler ve Kürtler kardeştir, ABD haindir” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Güneydoğu Anadolu Diyarbakır Bölge Toplantısı için Diyarbakır’a geldi. Toplantıya Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Siirt, Bitlis, Gaziantep, Kilis, Malatya, Elazığ, Muş, Adıyaman, Şırnak il teşkilat başkanları ve üyeleri katıldı.

Otelde düzenlenen toplantıda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açıklamalarda bulunan Başkan Sarıgül, ABD’nin dost olmadığını vurgulayarak, “Türkler ve Kürtler kardeştir, ABD haindir” dedi.

ABD’nin kuyuya iple inmeyeceğinin altını çizen Sarıgül, ABD’nin sorununun İsrail’i bu bölgede rahat ettirmek olduğunu değerlendirdi. Sarıgül, “Kürt kardeşimin sorunları ABD’nin umurunda değil. Yabancı ülkelerin ilgi ve nüfuz alanına girdi” dedi.

Sarıgül, “İnanın Kürt kardeşimin Diyarbakır’daki derdi ABD’nin umurunda değil, ABD’nin derdi İsrail’i bu bölgede rahat ettirmektir” diyen Sarıgül, “ABD alacağını alıyor, yapacağını yapıyor. arkasında kaos, kan ve gözyaşı bırakıyor” dedi.Kürtler kardeştir, ABD haindir. Bir ayı ve bir ayı ABD ile arkadaş olmayacak. ABD halatı ile kuyuya inenler hep kuyuda kalmıştır. Birçok devlet, birçok kuruluş, birçok siyasetçi bunu yaşadı. Bu sorunu çözecek olan Türkler ve Kürtlerdir. Türk ve Kürt kardeştir, ABD haindir.” ‘Kürt sorunu yoktur’ demek sorunu çözmez. Kürt vatandaşlarımız ‘Sorun var’ derse sorun vardır. Alevi vatandaşlarımız ise Ayrımcılık yapıldığını söylüyorlar, ayrımcılık var, Aleviler ve Sünniler bu sorunu çözecek, sorunu analiz edecek yer Türkiye’dir.

Avrupa ülkelerinin bu soruna olan ilgisinin kimseyi yanıltmaması gerektiğini ifade eden Sarıgül, sözlerini şöyle tamamladı:

“Benim Alevi hemşehrimin sorunu umurlarında değil, onların derdi Türkiye’yi bozmak. Avrupa Türkleri ve Müslümanları istemiyor. Mülteci sorunu ve son olaylar Avrupa’nın Türkleri ve Müslümanları istemediğini gösterdi. Alevi-Sünni, Kürt- Türk, laik-antilaik, bu topraklarda birlikte yaşamak zorundayız. Birbirimize muhtacız ve kendimizden başka dostumuz yok. Bu vatan hepimize, bu vatan hepimize yeter.”

haberandirin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu